Author Topic: Frizijski konj, Frizijac, Friesian  (Read 84238 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline epsona

• (P) ždrijebe
Frizijski konj, Frizijac, Friesian
« Reply #315 on: Svibanj 19, 2008, 11:38:14 pm »
Može li mi netko predložiti knjigu o frizijcima ako je slučajno čuo ili pročitao. Mislim pogledati ću na netu jer ih zbilja ima, ali ako je netko već čitao nešto dobro pa ako ima preporuku :?:

Offline stallions

• (P) ždrijebe
    • http://queenofhorses.blog.hr
« Reply #316 on: Svibanj 29, 2008, 11:50:39 pm »
Quote from: "epsona"
Ej bok svima!

Frizijci su mi najbolji konji koje sam ikad vidjela . Izgled mrak, a tek karakter.

Sad trenutno nemam vremena da se brinem o konju ali redovito jašem ( još malo ću na faks)

Poslije faksa namjeravam kupiti konja, vjerojatno frizijskog jer su za sada moji favoriti. Znam da puno koštaju , da je skupo održavat konja itd. ali imam volje za to.

U životu sam ih vidjela svega par puta. Bio je čak jedan blizu mene , ne znam dal je još u Libori blizu Medulina odnosno Ližnjana,a drugog vidjeh na natjecanju u dresuri , bio mi je konkurencija i zasluženo je došao prvi.

Još me jedna stvar muči, kolika je otprilike cijena tih konja ako bi netko znao. Čula sam da je i par tisuća eura!

Stallions , ako si još na forumu, molila bih te da mi kažeš nešto o tome.

mislim da sam ti odgovorila na pp...

evo jos par slikica moje ljubavi...

"]

[/

"]

jedna lijepa slikica jos dok je bio u njemackoj...
ja sam dodala natpis..

"]
[/

evo da mu jednom u zivotu vidite cijelu glavu bez tih šiški ;)

to ga moj tata drzi, inace nije bas ljubitelj konja :D

ovo nisam ja radila ;)

ovako izgleda čelav frizijac... ;) lol :D

i evo arapić Platon i Beauty (pastuška ljubav) ;)

i odlazak na teren...

nemojte nis komentirat sto se tice križanja (čula sam svoje)

[/quote]

tu se dogovaram sa ivanom ljubic za treninge..

[/

[/

ako imate sto lose za skomentirat, molim vas zadrzite to za sebe.

hvala

nadam se da vam se slikice sviđaju

Offline Hana

• pepinjer/bedevija
« Reply #317 on: Svibanj 30, 2008, 11:59:08 am »
Konj ti je stvarno prelijep, a osim toga necu nista vise reci, samo su prenijeti nesto sa weba http://www.fps-studbook.com/

The "World Friesian Horse Organization" (WFHO)

The WFHO is the coordinating organization for the recognized association of breeders of Friesian horses who reside outside of the Netherlands. This association has its offices within the establishment of the FPS and functions under the chairmanship of the FPS. The aim of the WFHO is the worldwide promotion of:

* the breeding of pureblooded Friesian horses according to the regulations of the FPS, paying explicit attention to a strictly applied stallion selection.
    * stimulating the use of the Friesian horse in sport.

Pa me zanima što ti mislis o tome i koji su tvoji uzgoji ciljevi?

Offline malac

• pepinjer/bedevija
« Reply #318 on: Svibanj 30, 2008, 04:00:54 pm »
Hana,imaš na biseru cjelu raspravu o tome,jer je i pastuh nešt skočil kobili na glavu tak nešto i kobila se srušila....
:) :) :)

Offline stallions

• (P) ždrijebe
« Reply #319 on: Svibanj 30, 2008, 09:17:58 pm »
kakav uzgoj ?? pa imam 15 godina..

ovo sto on skace na kobile neke druge pasmine ak to vlasnik kobile zeli nema veze sa mojim buducim uzgojem..

ja tek kad zavrsim faks krecem u uzgoj, tada cu pripustat samo fries na fries i imat cistokrvna grla... :D ja sa ovom zdrebadi nemam nis ;)

Offline Hana

• pepinjer/bedevija
« Reply #320 on: Svibanj 31, 2008, 11:36:16 pm »
Malac, ne znam za raspravu na biseru jer to ne pratim i ne zanima me.

Stallions, kako to mislis da nemas veze sa uzgojem ako imas pastuha kojeg pustas na kobile?  :lol:  :lol:

Offline zaza

• pepinjer/bedevija
« Reply #321 on: Lipanj 01, 2008, 04:00:06 pm »
Quote from: "stallions"

nemojte nis komentirat sto se tice križanja (čula sam svoje)

ako imate sto lose za skomentirat, molim vas zadrzite to za sebe.

hvala

nadam se da vam se slikice sviđaju

kao što je i sama rekla, svi smo se već naslušali i načitali o ovom pripustu na ht, a i sama je rekla da ništa ne komentirate. samo će biti još svađa...  :roll:

Offline Hana

• pepinjer/bedevija
« Reply #322 on: Lipanj 02, 2008, 12:30:58 pm »
Pa sama je stavila slikice na kojima njen pastuh skace na kobilu druge pasmine, a kako je topic o frizijskoj pasmini, ja sam samo htjela saznati nesto vise o ciljevima uzgoja. Na forum se i stavljaju slike da bi ih drugi vidjeli i iznijeli svoje misljenje. Ocigledno neki ljudi ne znaju kulturno raspravljati,  necu vas vise gnjaviti  8)

Offline kebir

• pepinjer/bedevija
« Reply #323 on: Lipanj 03, 2008, 12:38:14 am »
Zbilja, kako če registrirati takvu ždrebad sobzirom da je frizijac hladnokrvnjak.
Tebe sam naèinio bez premca! Sva blaga svjeta leže medju tvojim oèima. Ti èeš pod svoja kopita baciti neprijatelje, a prijatelje èeš nositi na svojim ledjima.BORIÈKI ARAPSKI KONJ-PASMINA.

Ljiljana

• Guest
« Reply #324 on: Lipanj 03, 2008, 09:04:21 am »
Nije (više) hladnokrvnjak ...

Offline kristigo

• (S) konj/kobila
« Reply #325 on: Lipanj 03, 2008, 12:05:51 pm »
mislim da "uzgojno nevaljala grla  T " , jer frizijca nema u našim uzgojnim programima

Offline stallions

• (P) ždrijebe
« Reply #326 on: Lipanj 11, 2008, 10:34:52 pm »
aha.. nema frke, sam vi pitajte... on je do sad skocio samo na jednu kobilu ovdje i to od mojeg frenda, to zdrebe nece biti ni registrirano ni nis.. htio je sam pustit lijepog pastuha na kobilu da ima konjica u stali, s njim ne planira nis radit.. meni je konjo u casopisu konji na oglasu tek tolko jer je bilo upita za neke hladnokrvnjake, al su valjda odustali bas zbog tog razloga...

ja odkad sam Beauty-a kupila i od kad je stigao u hrvatsku, dolazili mi ljudi iz cijele hrvatske ga gledat i raspitivat se di sam ga kupila, kolko platila s namjerom da ce uvest kobilu...i dan danas me ljudi zovu na mobitel samo kako bi se raspitivali da kupe kobilu i tako vec 7 mjeseci i kobile jos nema...:(  

to da frizijac vise nije hladnokrvnjak.. to je zbog promjene uzgoja vani.. poceli su uzgajat moderne (lake) frizijce i prestali uzgajat barokne (teške).. to sam dosta napisala na biseru... ako ocete prekopiram pa stavim...

Offline call me

• pepinjer/bedevija
« Reply #327 on: Lipanj 11, 2008, 10:39:52 pm »
stavi i ovdje ljepo si to tamo napravila
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu ili neki hit turbofolka. TBF

Offline stallions

• (P) ždrijebe
« Reply #328 on: Lipanj 11, 2008, 10:59:10 pm »
evo...

Quote from: "black pearl"
Quote from: "Klamzy"
cobra (frizijac s visnjice) treba se još razvit i narast do kraja.  ;)

cobra ce ostat takav kakav je, griva ce mu narast (i to je upitno, ne raste svima duga griva) i to je to, jedino se moze udebljat, ali građa i prsa ce mu ostat slabašna i uska. on je lakši tip, odnosno moderni tip frizijca, a takvi (moderni) frizijci se sad pocinju više uzgajat nego oni teži odnosno barokni (kao sto je beauty,warus), to mi je zao jer pravi frizijac mora biti moćna pojava, a ne ko crni holštajn sa dlakavim (čak ce bit i prorjeđenim) nogama. takav ce biti frizijski konj za par godina, vise uopce nece liciti na to na sto lice danas.

od frizijca pocinju radit visoko sportskog konja kojeg se vise nece viđat u zapregama  :(
barokni frizijci ce "izumrijet" i prevladavat ce oni moderniji sa tankim nogama, rijetkim dlakama, kraćom grivom i lakšom građom, bit ce takvi kakav je mali cobra i to mi je jako zao...čak ce bit jos lakši... :cry:  :cry:

tolko o informaciji o buducim frizijcima  :cry:

kaj se jos tice cobre... on ima 5 godina i svi mislite da ce se on pretvoriti u neku gromadu. neće. napisala sam vec da ce se jedino udebljat i da ce mu možžda grivica jos malo narast.

evo ovo je Gradus, barokni  frizijski pastuh iz nizozemske star 2 godine..

ovdje se vidi da mladi konj barokne (beauty-eve) građe moze izgledati moćno, a ne da se za cobru govori kako je jos mlad.. ovaj je jos mlađi pa je jači... ;)

ovo je za mene pravi frizijac, a tek mu je 2 god... (gledajte samo prsa,vrat i tjelo)

moje osobno misljenje... cobra je lijepi konjic, slatki i bistar u glavi, ali mislim da se sa ovim dvogodcem nemože usporedit... (moje osobno misljenje)..

ovo je Mischell, pastuh star 6 godina-moderne (lakše) građe !!! (također usporedite vrat, debljinu noge,prsa sa Gradusom), mislim da bi trebali uočit razliku...

ako imate pitanja u vezi frizijca slobodno pitajte ;)

nemojte mislit da imam bilo sta protiv malog cobre, samo sam vas htjela upoznat sa ta dva tipa frizijskih konja. mozda se nekom sviđaju oni lakši, nekom teži, stvar ukusa... :D

pozz  ;)

Offline Kana Kadina

• (M) trogodac(-tka)
« Reply #329 on: Lipanj 12, 2008, 03:09:03 am »
uzas, toliko je truda ulozeno i sad kad su savrseni idu to sve da ne kazem kaj

isto sa haflicima, kad sam vidila te moderne u veroni nisam mogla vjerovat, vise ko arapi izgledaju  :cry:

Univerzum je nista doli voda kojom zalijevamo vlastite vrtove Svijesti...